"CİMRİ" , Balbey'de çekildi

"CİMRİ" , Balbey'de çekildigtm_n1gv90ffa3rxl6t0qqaknh2j47ruv0cqujm

REPLİK Sanat Eğitimleri Kurumu'nda geçen Ocak ayında başlatılan 'Kısa Film Atölyesi' her geçen gün ilgi görmeye başladı.

4'üncüsü Mayıs ayında tamamlanan atölye çalışmaları sonunda, bir tiyatro oyunundan esinlenilerek senaryolaştırılan 'Cimri' adlı kısa filmin çekimlerine başlandı. Hedef'te 'Tuzak' adlı uzun metrajlı film de var.

Filmin bazı sahneleri, Antalya'nın çürüyen mahallesi olarak bilinen Balbey'deki Tankuş ailesine ait tek katlı ahşap evde çekildi. Mahalledeki bir boş alanda da temsili düğün töreni yapıldı. Merakla beklenen komedi tarzı film, 24 Haziran Salı günü Kepez İlçesi'ndeki Erdem Bayazıt Kültür Merkezi'nde gösterime girecek.ffd1207357a3c8abcaee8657ca1b293a

'Cimri' adlı filmin yapımcılığını Replik Sanat Eğitimleri Kurumu sahibi Barış Fındık, yönetmenliğini de Cengiz Uzun üstlendi. Filmin senaryosunu ise Aslı Arslan Uzun yazdı. Filmde, kısa film atölyesi çalışmalarına katılan kursiyerler rol aldı. Barış, "Eylül ayında, 'Replik Kısa Film Ödülleri de sahiplerini bulacak" dedi.

milli-eğitim-bakanlığı

©2016 Replik Sanat Eğitimleri Kurumu ® Her hakkı saklıdır.