Çocukların Bale ve Yaratıcı Drama Heyecanı

Çocukların Bale ve Yaratıcı Drama HeyecanıBaşlıksız-11RH8E

Genç ve yetişkin yeteneklere 'tiyatro', 'bale', 'diksiyon', 'müzik', 'konservatuara hazırlık', 'kamera önü' eğitimi verilen Bahçelievler semtindeki Replik Sanat Eğitimleri Kurumu'nda, 5-8 yaş arası çocuklar, Devlet Opera ve Bale Sanatçıları eğitmenliğinde bale sanatını öğreniyor.

Zerafet ve estetiğin temsilcisi olma çabası gösteren küçük öğrenciler, hem klasik müzik, hem de bale eğitimindeki başarılarıyla parmak ısırtıyor. Bale çalışmasıyla fiziksel gelişimlerine de katkı sağlayan çocukları şimdiden yılsonu gösterisinin büyük heyecanı sardı. Ritim Atölyelerinin yanısıra 9-13 yaş arası çocuklara yaratıcı drama eğitimi veriliyor.
Replik Sanat Eğitimleri Kurumu'nun işletmecisi Barış Fındık, Devlet Tiyatrosu, Devlet Opera ve Balesi, Devlet Senfoni Orkestrası sanatçıları ile TRT kökenli spikerlerden oluşan eğitim kadrosunun genç yetenekleri yetiştirdiğini belirtti. Barış Fındık, küçükler baleyi çok severken, gençlerin de 'Kamera Önü Oyunculuk' eğitimine ilgilerinin arttığını söyledi. Fındık, "Diksiyonla başlayan eğitim, sahne bilgisi ve rollerle pekişiyor" dedi. Küçük balerinlere "Enerji dolu meleklerimiz. Geleceklerinden ümitliyiz" diyen Fındık, bale çalışmalarının haftada bir cumartesi günleri, damanın eğitimlerinin de şovlar eşliğinde ayda 1 yapıldığını kaydetti.

milli-eğitim-bakanlığı

©2016 Replik Sanat Eğitimleri Kurumu ® Her hakkı saklıdır.