"KUYTU", Altın Portakal'a Aday

"KUYTU" , ALTIN PORTAKAL'A ADAY70a664c8680687da973156e08aa1f508

Replik Sanat Eğitimleri Kurumu'nun ilk uzun metrajlı sinema filmi çalışması olan "Kuytu", Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yarışacak.

Antalya'da Atatürk Parkı, Balbey ile Pınarbaşı mahallelerindeki mekanlarda çekilen 'Kuytu' adlı filmde başrolleri, Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri'nde 'En İyi Erkek Oyuncu' seçilen Ali Eyidoğan ile Aslı Aslan Uzun paylaşıyor.kuytu_altin_portakala_aday_h5813

Yapımcılığını Barış Fındık, yönetmenliğini Cengiz Uzun'un üstlendiği film, Altın Portakal Film Festivali'nde yarışmaya katılacak.

Replik Sanat Merkezi Kurucusu Barış Fındık, merkezde genç ve yetişkinlere yönelik, diksiyon, drama, tiyatro-oyunculuk, bale, dans, müzik eğitimleri verildiğini, Kısa Film Atölyesi'nin de büyük ilgi gördüğünü belirtti. Fındık, "Ağustos ayı sonunda 5'incisini gerçekleştireceğimiz atölye çalışmalarında, Antalya'mızın en ücra köşelerinde kalmış mahallelerimizin güzel insanlarının sanata verdikleri gönüllü desteğini çekeceğimiz filmlere yansıtacağız. 'Kuytu' filminde de yine iki mahallemiz görüntülere girdi, insanları rol aldı. Antalya mekanlarıyla, sanatsever insanlarıyla çok yakın bir zamanda Yeşilçam'ı hiç aratmayacak" dedi.

FİLMİN KONUSU CİNAYET
Antalya'nın ikinci uzun metrajlı yerel filmi olma özelliğine sahip 'Kuytu'nun senaryosunu başrol oyuncularından Aslı Aslan Uzun yazdı. Filmde, babası tarafından küçük yaşta taciz görmüş bir kadının hikayesi ve bir cinayet anlatılıyor.

(http://www.guneyhaberci.com/kultur-sanat/kuytu-altin-portakala-aday-h5813.html)

milli-eğitim-bakanlığı

©2016 Replik Sanat Eğitimleri Kurumu ® Her hakkı saklıdır.