Sahnede 11 Karakteri Canlandırdı

Sahnede 11 Karakteri Canlandırdısahnede-11-karakteri-33880b8650a3c6b0f6d7

Muratpaşa İlçesi'nin Bahçelievler semtindeki Replik Sanat Kurumları'nda her ay bir ünlü tiyatro sanatçısı konuk ediliyor. Kurumun bu ay konuğu Merve Engin oldu. Engin, kurumun cep sahnesinde Antalyalı tiyatro severlerle buluştu, 'Kıyıya Oturmanın Böylesi' adlı oyunda muhteşem performansıyla 11 karakteri tek başına canlandırdı.

'Gabrielliana'nın stilinde yorumladığı 'Kıyıya Oturmanın Böylesi'nde izleyicileri keyifli bir yolculuğa çıkaran Merve Engin' oyununun sonunda izleyenler tarafınadn alkış yağmuruna tutuldu.

OYUNUN KONUSU

Engin'in 2 kez sahnelediği oyunda, Lelio ile Flaminia birbirlerine âşık oluyor. Lelio'nun çıkması gereken yolculuğunda gemisi kıyıya oturuyor, orada Peri Zampilla ve onun uşağı olan korkutucu Satir Puzzone ile tanışır. Lelio'dan haber alamayan Flaminia, sevgilisini bulabilmek için yollara düşer.

GELECEK PROGRAM

Replik Genel Sanat Yönetmeni Barış Fındık, 27 Şubat Cumartesi akşamı da Nilüfer Açıkalın'ın oynayacağı 'Cahide Sonku Müzikali'ne ev sahipliği yapacaklarını da açıkladı. Fındık, "7 Mart Pazartesi günü de 'Kaplumbağalar Şişmanlamaz' ile 'Madde 9' adlı oyunlar sahnelenecek" dedi.

milli-eğitim-bakanlığı

©2016 Replik Sanat Eğitimleri Kurumu ® Her hakkı saklıdır.