Sanat Dolu Gece

Sanat Dolu Gece015f1ff564461122fa614f4a0149d254

Replik Sanat Eğitimleri Kurumu öğrencileri sahneledikleri drama, dans, bale, piyano dinletisi ve tiyatro oyunuyla izleyenlere sanat dolu bir gece yaşattı.

Replik Sanat Eğitimleri Kurumu, Erdem Beyazıt Kültür Merkezi’nde Replik Sanat Günü düzenledi. Önceki gün gece geç saatlere kadar süren etkinlikler çerçevesinde öğrenciler hazırladıkları sanatsal gösterileri izleyicilere sundular. Gösterileriyle bol bol alkış alan öğrenciler hem güldürdü hem de düşündürdü.

İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİLER

Replik Sanat Eğitimleri Kurumu’nun minik kelebeklerinin bale gösterisiyle başlayan etkinlikler 6 yaşındaki Derin Dursun’un, 10 yaşındaki Helin Naz Bahadır’ın, 9 yaşındaki Ceren Şahin’in, 9 yaşındaki Berfin Ahsen Örs’ün, 7 yaşındaki Ada Kaplan’ın, 10 yaşındaki Tanem Nuray Yılmaz’ın, 14 yaşındaki Simaya Öztürk’ün, 10 yaşındaki İnci Dizer’in ve 15 yaşındaki Buse Kapar’ın piyano dinletileriyle devam etti. Kapar, piyano dinletisinin ardından yabancı dilde söylediği şarkı ile izleyenleri büyüledi. 13 yaşındaki Gizem Yücel ise gitar çalarak salondakileri coşturdu.

EĞLENDİRİRKEN DÜŞÜNDÜRDÜLER

Drama gruplarının ormanları, hayvanları, çocukları, insanların doğaya, hayvanlara verdikleri zararları, ev ve gençlik hallerini anlatan gösterileri izleyicileri eğlendirirken düşündürdü. Yetişkin Oyunculuk Grubu’nun gösterileri ise geçmişe götürerek duygusal anlar yaşattı. Halk oyunu ve Horon gösterisi de coşkuyu doruğa çıkardı. (http://www.antalyasonhaber.com/kultursanat/sanat-dolu-gece-haber-id-21159.html)

milli-eğitim-bakanlığı

©2016 Replik Sanat Eğitimleri Kurumu ® Her hakkı saklıdır.