BAŞAK İŞÜR

başak işür ses nefes tiyatro eğitmeni
eğitmen-yazıları-2
diğer-eğitmenler-2

25.11.1974 Ankara doğumlu.

Aldığı Eğitimler ve Katıldığı Kurslar;

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümü 1999 mezunu.

Tecrübeleri;

2000 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Ketçaplı Spagetti adlı oyunda sözleşmeli oyuncu olarak göreve başladı. 3 yıl süren Kuvay-i Milliye oyununun ardından Ful Yaprakları prodüksüyonunda 4 yıl boyunca İstanbul başta olmak üzere kurumun yurt içi ve yurt dışı turnelerinde resim seçiciliği ve power point kumanda görevinde bulundu. Kurum dışında Eti Çocuk Tiyatrosu’nda Alice Harikalar Diyarı’nda oyunu ile 2006-2007 sezonu boyunca Türkiye turnesinde aktif oyunculuk görevinde yer aldı. Yine aynı dönem içerisinde orijinal ve yerli dublaj dışında İFR, Atlantik gibi yapım şirketlerinde cast asistanlığı, Çizgi Film yapım şirketinde cast direktörlüğü görevlerinde bulundu.

2008 yılında Sevinç Erol ve Burcu Salihoğlu ile birlikte Pan Castingi kurdu. 2009 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda basın birimi ve müdür yardımcısı asistanlığı görevini sezon boyunca sürdürdü. 2010 yılında Antalya Devlet Tiyatrosu’nda Don Kişot adlı çocuk oyununda göreve başladı. Bunu 2011 yılında Küçük Adam Ne Oldu Sana Oyunu takip etti. Yine 2010 yılında Antalya Bölge Tiyatrosu ile hem oyuncu hem de ışık ve ses kumanda görevleriyle Ateş ve İhanet ve Mustafa Kemal Orada Mısın? oyunlarıyla Karadeniz, İç Anadolu ve Ege turnelerine katıldı.

Öğrencilik döneminden itibaren pek çok kısa film dışında Bize Ne Oldu, Kıvılcım, Beşinci Boyut dizilerinde ve Avrupa’da satılan ve yine orada yayınlanan bir bal markasının reklamında oynadı. 2003 yılında Düşler Senfonisi adlı çocuk oyununu yazdı ve Milli Eğitim Bakanlığı onayıyla Çocuk Production tarafından İstanbul’da çeşitli sahnelerde oynandı. Bunların dışında 2001-2002 yıllarında Toplumsal Araştırmalar Vakfında (TAV) sahne bilgisi ve ses konuşma derslerinde aktif eğitmenlik görevlerinde bulunmuştur. Antalya Devlet Tiyatrosu’nda halen devam etmektedir.

milli-eğitim-bakanlığı

©2016 Replik Sanat Eğitimleri Kurumu ® Her hakkı saklıdır.