Özel Kurslar Sınav Yönergesi Değişikliği

Özel Kurslar Sınav Yönergesi Değişikliği

inceleyiniz: 18192020_ozel_kurslar_sinav_yonergesi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Özel Kurslar Sınav yönergesinde değişiklikler yapılmıştır.

Buna göre; (özet olarak)

- Tüm kursiyerler (sertifikalı olan yetişkin- çocuk programları) eğitimleri sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kurumumuz dışında yapacağı ortak yazılı sınava katılacaktır. Yazılı sınavdan başarılı olmaları halinde Replik Sanat Eğitimleri Kurumunda uygulama sınavına girecekler.

- Sadece uygulama sınavı olan piyano-gitar-keman-bale sınavları kurumumuzda yapılacaktır.

-Eğitim alan kursiyerler sınava girmek için kurumumuza yazılı başvuru yapıp, 100 TL sınav ücretini ödedikten sonra Sınav Giriş Kimlik Kartlarını temin edeceklerdir. Bu kimlik kartıyla ortak yapılacak olan yazılı sınava dahil olacaklardır.

-Kurumumuzda eğitimlerini tamamlayan kursiyerler hemen sertifikalarını alamayacak, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirleyeceği tarihte sınava girdikten sonra sertifika alabileceklerdir. Yani İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ne zaman sınav açacağı ( sınava girecek kişi yeter sayısına ulaşıldığında) belli değildir.

- Her kursiyerin sınava giriş hakkı yönetmelikte belirtilen 3 tür. Ancak sınav haklarının kullanmak için girilmeyen sınavlarda mazeret göstermek adına rapor sunulmalıdır. Rapor sunulmayan durumlarda sınav hakları yok sayılır.

- Aşamalı olan programlarımız piyano, ydl, keman,gitar, şan, bale eğitimlerinde aşama sınavlarını kurumumuz yapacaktır. Sertifika sınavlarını ise yazılı sınav gerektiren branşlarda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yapacaktır.

-Kurumumuzda yazılı+uygulama eğitimi verilen branşlar ;

*Yaratıcı Drama Liderliği Kurs Programı

*7-9/ 10-12/13-14 yaş Grupları Yaratıcı Drama Eğitimi (çocuklar için)

*Konuşma (Diksiyon ) Kurs Programı

*Sinema ve Sahne Sanatları Oyunculuğu Kurs Programı

*Senaryo Yazarlığı Kurs Programı

Yukarıdaki branşlarda eğitim alan kursiyerlerimiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yapacağı tüm ilçede gerçerli olan yazılı sınava (kurum dışında) dahil olacaklardır. Ancak uygulama sınavları kurumumuzda olacaktır.

Tüm kursiyerlerimize ve velilerimize duyurulur.

milli-eğitim-bakanlığı

©2016 Replik Sanat Eğitimleri Kurumu ® Her hakkı saklıdır.

Bize Ulasin