SES- NEFES EĞİTİMİ

Programın Amacı

Ses Nefes Eğitimiİnsan sesi, temel konuşma ve anlaşma için doğuştan var olan bir olgudur. Etkili ve inandırıcı bir konuşma için gerekli olan ilk şart iyi kullanılabilen, iyi eğitilmiş bir sestir.

Mesleği ne olursa olsun kişiler anlaşabilmek için konuşmak durumundadırlar. Ayrıca mesleğini, sürekli konuşmayı gerektiren türde seçmiş kişiler için konuşmak ve buna bağlı olarak da ses eğitimi daha fazla önem kazanır.

Kaliteli bir yaşam için kendinizi iyi ifade etmeniz, duygu ve düşüncelerinizi en doğru şekilde diğerlerine aktarabilmeniz, sesinize ve nefes alışınıza dikkat etmeniz gerekir. Konuşmada akıcılık ve anlaşılırlık öne alındığında güzel, iyi ve özlü bir anlatım yapılır. Etkili bir konuşma için iyi eğitilmiş bir ses gerekir. Şarkı söyleseniz de, telefonla hizmet verseniz de müşteri temsilcisi, satış ve pazarlama uzmanı, öğretmen, kişisel gelişim uzmanı, sanatçı, yönetici, siyasetçi vs. olsanız da, başarınız sesinizi kullanmanızla ilgilidir. Bu yüzden diğerleri üzerinde etkili olabilmeniz ve hedeflerinize ulaşabilmeniz için; ses ve nefes tekniklerini bilmeniz ve iyi uygulamanız çok önemlidir. Konuşma ve şarkı söyleme, sesinizi kullanma sanatıdır.

Yaşamını sesi üzerinden kazanan birçok kişi sesini duyurmak ve mesleğini gereği gibi yapabilmek için, bilinçsizce sesini zorluyor ve çok erken yıllarda ciddi ses problemleriyle karşı karşıya kalıyor, hatta sesini tamamen kaybedebiliyor. Ses eğitimi ve sesin korunması, bu soruna çözüm getirecektir.

Programın İçeriği

  • Ses ve Kişilik
  • Seste Nitelik (kalite)Sorunları
  • İyi Bir Konuşma Sesinin Özellikleri Nelerdir?
  • Sesi işlemek ve Ses Denetimini Geliştirmek
  • Sesteki Genel Kusurları Gidermek ve Sesi geliştirmek
  • Yeterli Soluk Alıp Verme Çalışmaları

" Ses , konuşmanın o andaki ruhsal ve zihinsel durumunun yansıtır. Konuşan , ses aracılığı ile söylediği şeye ilişkin duygularını açığa vurur. Ses, konuşmanın, duygu durumunu,coçkusunu ya da tutumunu belirleyen bir göstergedir. "

milli-eğitim-bakanlığı

©2016 Replik Sanat Eğitimleri Kurumu ® Her hakkı saklıdır.

Bize Ulasin