tiyatro-replik

Ve Tiyatro …

Hayata dair düşünüş biçimleri… Çağa ve insana tanıklık eden değerler… Bereketini sevgiden, sevgiyi bereketten alan diyorlar… Gelecek günlere ilişkin tasarlanan güzel düşler… Henüz söylenmemiş sözler… Özgürlük ve barış bilinci… Doğruluğun, dürüstlüğün, adaletin terazisi… Dünyanın büyülü halini anlatan yepyeni bir dünya… insana dair yeşeren umutlar… dizelerden, ezgilerden kurulan yepyeni bir dünya…

2014 yılının son aylarında kurulan Tiyatro Replik, Replik Anlatım İletişim Sanat Eğitimleri Kurumu’nun alt kuruluşu olarak, Aralık 2014’te Antalya’da perde dedi.

Tiyatro ve Oyunculuk Eğitimi alan katılımcılarımızın aldıkları eğitimi uygulamayla pekiştirmek amacıyla kurulan Tiyatro Replik, kısa zamanda İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük illerden gelen misafir oyunlarla kendine has seyirci kitlesini oluşturdu.

Antalya’da alternatif bir tiyatro ihtiyacının olması gerektiğini, derdi olan metinlerin sahneye taşınmasının bu denli gerekli olduğunu, kurulduğu andan itibaren yoğun bir ilgiyle bizleri yalnız bırakmayan Antalya tiyatrosever dostlarımız sayesinde bir kez daha anladık.

Tiyatro Replik, hiçbir maddi destek almadan, kendi imkanlarıyla 2015 sezonunda kendi yapımı iki oyun ve sekiz misafir tiyatro grubuyla Antalya seyircisine yeni bir soluk getirdi. Ve en önemlisi kendi tiyatro oyunlarımızı kendi salonumuzda oynamak hayalimizi gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Göstermiş olduğunuz yoğun ilgiye, yaptığımızın doğru olduğunu kanıtlayan alkışlarınıza, emeğe gösterdiğiniz saygıya ve size, Antalya tiyatro seyircisine teşekkür ederiz.

milli-eğitim-bakanlığı

©2016 Replik Sanat Eğitimleri Kurumu ® Her hakkı saklıdır.

Bize Ulasin